Eksperymentujmy"To utopia", "nie eksperymentujmy na dzieciach", "wymyślił sobie doktorek teoretyk jakieś wizje i mąci w głowach".

Ktoś musi. I chce. Jestem tu (na tym profilu) właśnie po to, by wymyślać, drążyć, szperać, wychodzić poza schematy i szukać nowatorskich rozwiązań. I do tego Was zapraszam.

To prywatny profil, ale jednocześnie od wielu miesięcy miejsce spotkań dla ludzi, którzy uważają, że nie wystarczy przemalowanie ścian w szkole zbudowanej na potrzeby XIX wiecznego społeczeństwa fabrycznego. Tu trzeba gruntownej przebudowy. Służącej nam wszystkim. Dzieciom, nauczycielom, rodzicom. Tak, by się chciało rano wstawać i pędzić do szkoły z ciekawością, co sie tam wydarzy, by spotkać ludzi, z którymi się dogadujemy, by wspólnie stworzyć coś istotnego. Gdzie każdy może się odnaleźć, na swój sposób. Rozwinąć mocne strony, uzupełnić deficyty, znaleźć sens działania.

Do tego trzeba eksperymentów. Niestadardowych pomysłów. W końcu budowa koła też była eksperymentem. I cały postęp jest jego pochodną. Ktoś musiał zacząć.


Pozdrawiam i zapraszam do wymiany myśli.

Tomasz Tokarz

Komentarze

Popularne posty